Ostatnie 3 miesiące, od wyboru nowych władz Klubu, to okres zmian, a nawet można śmiało napisać że bardzo dużych zmian. Od pionu sportowego, poprzez organizację Klubu i dnia meczowego po sprawy finansowe.
Sportowo Klub skończył rundę na 10 miejscu ligowej tabeli. 5 zwycięstw, 1 remis i 8 porażek z bilansem 13-23. Nie jest to chlubny wynik, ale sukcesywnie poprawiamy warunki do rozwoju naszych zawodników. Zaczęliśmy od podpisania umów z każdym zawodnikiem i dla przejrzystości otrzymują oni wpłaty na konta bankowe. Zmiana trenera, fizjoterapeuta, odnowa biologiczna, siłownia i zajęcia fitnes w mikrocyklu treningowym, nowe lepsze ubezpieczenie zdrowotne, transport na mecze, wyżywienie pomeczowe i porcja węglowodanów przed meczem, dofinansowanie do obuwia piłkarskiego – te rzeczy udało nam się już zapewnić, jednak mamy także swoje wymagania które normujemy w stworzonym Regulaminie Klubowym. Na rundę wiosenną planowane są wzmocnienia zespołu, które będą także zależały od negocjacji transferowych z innymi Klubami. Obecnie posiadamy 3 grupy młodzieżowe – żaka, orlika oraz juniora młodszego, do których cały czas prowadzimy nabór uzupełniający.
Poprawę organizacji Klubu zaczęliśmy od cotygodniowych zebrań Zarządu, porządkowania dokumentacji, a w zasadzie jej tworzenie, ponieważ dotychczas były spore braki, wypracowanie nowych mechanizmów podejmowania dalszych działań. Niestety nie pomagają pojawiające się co raz to nowe zaległości Klubu wobec firm, instytucji, komornika oraz byłych zawodników. Wykonaliśmy prace porządkowe budynku i wynajmowanych przez nas pomieszczeń (przyp. obiekt należy do MOSiR): malowanie, szpachlowanie, tony śmieci i niepotrzebnych rzeczy, naprawienie oświetlenia boiska. Dziękujemy wszystkim osobom, które były zaangażowane w pomoc.
Nieustannie prowadzimy rozmowy z przedsiębiorcami i osobami, które chcą pomagać i wspierać nasz Klub. Udało nam się pozyskać nowych sponsorów i partnerów, liczymy, że ta współpraca zaowocuje, w najbliższej przyszłości, awansem do wyższej klasy rozgrywkowej . Staramy się poprawić, a w zasadzie przywrócić dobre imię Pogoni Leżajsk, która jest Klubem z tradycjami, gdzie całe społeczeństwo leżajskie, rodziny z dziećmi, znajomi, przyjaciele, mogli się jednoczyć, nie tylko na meczach, ale także uczestniczyć w różnych wydarzeniach rodzinnych, charytatywnych i prozdrowotnych. Pierwszym z takich działań był Piknik Rodzinny, podczas którego można było całkowicie bezpłatnie korzystać z różnych atrakcji dla dzieci oraz stoiska gastronomicznego, które ciesząc się dużym zainteresowaniem, już na stałe zagościło w naszym planie dnia meczowego, tak jak i nasi najmłodsi adepci wyprowadzający zawodników na mecz. Kolejnymi działaniami mającymi budować markę Pogoni, było wprowadzenie do sprzedaży odzieży i gadżetów klubowych oraz otwarcie sklepu internetowego.
Mimo powyższych działań oraz dodatkowo uruchomionych akcji takich jak zrzutka.pl oraz licytacje, nie jesteśmy wstanie w sposób satysfakcjonujący zamknąć roku finansowego. Niestety ciągłe problemy z uregulowaniem zatajonych na Walnym Zjeździe zobowiązań powodują, że Klub nadal jest w trudnej sytuacji, a chcąc planować w przyszłości grę na wyższym poziomie, potrzebne są środki finansowe, które dadzą możliwość podejmowania długoterminowych decyzji. Kończąc miłym akcentem, mając świadomość, że nie tylko my potrzebujemy pomocy , przyłączyliśmy się do Szlachetnej Paczki, planujemy również inne akcje, o czym napiszemy wkrótce.
 

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Avatar placeholder

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *